RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Presidentja Osmani për kërcënimet e Vuçiçit ndaj Kosovës: Do të dalë sërish i dështuar

presidentja-osmani-per-kercenimet-e-vucicit-ndaj-kosoves:-do-te-dale-serish-i-deshtuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i është përgjigjur deklaratave kërcënuese të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç të dhëna ditë më parë. Osmani tha se deklarata e tij është vetëm vazhdimësi e deklaratave të shumta publike që Vuçiçi i ka dhënë duke kërcënuar “se do ta sulmojë Kosovën”. Osmani tha se Vuçiqi do të dështojë, ashtu […]

Related posts

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

admin

Ministri Peleshi në Zagreb, pritet nga krerët e shtetit kroat

admin6

Vuçiq: Është në interesin tonë të lidhemi me Graçanicën, Prishtinën, Tiranën dhe Durrësin

rezart morina