RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Prokuroria jep detaje të reja për rastin e 67-vjeçares në Dragash, dyshohet se u rrah për vdekje nga kunata

prokuroria-jep-detaje-te-reja-per-rastin-e-67-vjecares-ne-dragash,-dyshohet-se-u-rrah-per-vdekje-nga-kunata

Prokuroria Themelore në Prizren ka njoftuar të martën se ka arrestuar një grua, e cila dyshohet për rrahjen deri në vdekje të 67-vjeçares në fshatin Kuk të Dragashit.

Prokuroria njofton se tashmë janë siguruar prova materiale relevante lidhur me rastin, që vërtetojnë dyshimin e bazuar se e dyshuara ka goditur disa herë më mjete të forta viktimën në pjesë të ndryshme të trupit.

“Prokuroria Themelore në Prizren, njofton opinionin publik se lidhur me rastin e vdekjes së viktimës S.D., në fshatin Kuk – Komuna e Dragashit, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore dhe ekzaminimeve mjeko-ligjore të viktimës, kemi arritur të sigurojmë prova materiale relevante lidhur me rastin, që vërtetojnë dyshimin e bazuar se e dyshuara N.A., e ka goditur disa herë më mjete të forta viktimën në pjesë të ndryshme të trupit, ku si pasojë ka ardhur deri te vdekja e viktimës”.

“Në rastin konkret e njëjta, dyshohet për veprën penale “Vrasje e rëndë” sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). Me urdhër të prokurorit e njëjta është ndaluar për 48 orë. Për veprimet tjera hetimore, prokuroria do t’ju mbajë të informuar”, thuhet tutje në njoftimin e Prokurorisë./

Related posts

Arabia do të ulë prodhimin e naftës në korrik, OPEC e zgjat marrëveshjen deri në vitin 2024 – VIDEO

admin

Shefi i diplomacisë turke dënon djegien e Kur’anit në Suedi

admin

Kurti e Hovenier takojnë përfaqësues të bizneseve në Kosovë

rezart morina