RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Protestohet në Prishtinë për presionin që Serbia po i bënë Luginës

protestohet-ne-prishtine-per-presionin-qe-serbia-po-i-bene-lugines

Partia e Ballit Kombëtar Demokrat Shqiptar (BKD) ka protestuar te hënën në Prishtinë kundër presionit që Serbia po i bën shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Protesta ka nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te sheshi “Skënderbeu”, përderisa pjesëmarrësve u printe kryetari i BKD-së Nikoll Perkaj.

Related posts

Kostoja e jetesës/ Italianët “djegin” Romën: I vënë zjarrin faturave të energjisë

admin

Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit

RTI

Paraqisnin rrezik për anijet tregtare dhe ato të Marinës Amerikane, SHBA-ja shkatërron raketa dhe dronë të Huthëve

admin