RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Protestuesit pro-pa’lestinezë ngritën një kamp tende jashtë bashkisë së Los Anxhelosit

protestuesit-pro-pa’lestineze-ngriten-nje-kamp-tende-jashte-bashkise-se-los-anxhelosit

Kanali lokal KABC-TV raporton se rreth 50 protestues me 20 çadra janë parë të rreshtuar në trotuaret jashtë ndërtesës.

Disa tenda kishin flamuj palestinezë dhe fraza të tilla si “Palestina e lirë” dhe “Gaza e lirë”.

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit tha në X se po monitoronte demonstratën e palejuar.

Nuk raportohet për të arrestuar dhe për të lënduar.

Related posts

20 vite nga vënja e gurthemelit të xhamisë së re në Bresanë

admin

MPJ e Palestinës: Shpërfillja e kauzës palestineze nga Izraeli kërcënon sigurinë e rajonit

admin

Kanada, 2 gra muslimane raportojnë krim të urrejtjes, person i panjohur ua drejton armën

admin