RTV AHIRETI
Shëndetësi

Pse duhet të hani disa kokrra arra në mëngjes

pse-duhet-te-hani-disa-kokrra-arra-ne-mengjes

Të shijshme dhe plot me proteina, arrat duhet të jenë në listën e produkteve që konsumoni në mëngjes.

Ato kanë vërtet shumë kalori, ndaj këshillohet të mos e teproni me sasinë.

Për të gjithë ata që vuajnë nga diabeti, arra ul nivelin e sheqerit në gjak, ndaj është një ndër produktet që nuk duhet të jetë jashtë vaktit të mëngjesit.

Por ju mund edhe të merrni të gjitha proteinat e duhura, nëse bëni bashkë pak bollgur, kos dhe disa arra të copëtuara.

Related posts

Hithra, karrotë dhe mollë, mëngjes plot energji

admin

​Kanceri i pankreasit: Shenja ‘gërryese’ që tregon përhapjen e tumorit

admin

Nga dhimbja e kokës te problemet me tretjen, dëmet që i shkaktoni trupit kur pini ujë me akull

admin