RTV AHIRETI
Shëndetësi

Pse fëmija vazhdon të zgjohet?

pse-femija-vazhdon-te-zgjohet?

Foshnjat zgjohen natën për shumë arsye, të cilat të gjithë janë kurioz. Më poshtë po ju tregojmë disa prej tyre, që t’i vijmë në ndihmë nënave të reja.

Këtu keni disa arsye:

Fëmija ka nevojë për më shumë kohë me nënën e tij.
Probleme me dhèmbët.
Faza e zhvillimit (p.sh. para ose pas fazës të folurit).
Çdo sëmundje, reaksion alergjik ose ngjitës.
Uria (duke përfshirë fazat e rritjes së shpejtë).
Cikli i kundërt: disa foshnja nuk hanë fare kur nëna e tyre është larg psh. në punë dhe pasdite ose mbrëmje, edhe kur ajo më vonë është në shtëpi ata nuk ruajnë qetësinë.

Related posts

Po merrni vitaminë C më shumë nga ç’duhet? Ja pse kjo gjë mund të jetë e rrezikshme për organizmin tuaj

rezart morina

9 arsye pse portokalli është i mirë për shëndetin tuaj

admin

​Gjaku i prodhuar në laborator transfuzohet për herë të parë te njeriu

admin