RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

​Qeveria “mbulohet” me flamurin e Ukrainës

​qeveria-“mbulohet”-me-flamurin-e-ukraines

Aktivitetet e institucioneve të Kosovës në mbështetje të popullit të Ukrainës po vazhdojnë edhe këtë pasdite.

Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës është vendosur flamuri i Ukrainës. Ndërkohë, në orën 19:00 nis një aktivitet i zyrës së BE-së në Kosovë dhe Ambasadës Gjermane në një vjetorin e luftës në Ukrainë.

Gjatë ditës, në mbështetje të popullit të Ukrainës kanë dal edhe Komuna e Prishtinës, ku edhe kanë zhvilluar disa aktivitete.

Related posts

Mbahet seancë në rastin e 400 kg kokainë, ngritët aktakuzë edhe për armëmbajtje pa leje

admin6

Dhunimi i 13-të vjeçes, përmes protestës kërkohet siguri për gratë

admin6

Shefi i diplomacisë turke diskuton me homologun iranian zhvillimet e fundit në rajon

admin6