RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdoğan, Putinit: Duhet të vendoset paqe e drejtë pa humbje të mëtejshme të jetëve

erdogan,-putinit:-duhet-te-vendoset-paqe-e-drejte-pa-humbje-te-metejshme-te-jeteve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në një bisedë telefonike me homologun e tij rus Vladimir Putin, tha se duhet të vendoset paqe e drejtë pa humbje të mëtejshme të jetëve dhe pa shkatërrime në luftën Rusi-Ukrainë, raporton Anadolu.

Presidenti Erdoğan gjithashtu falënderoi Putinin për solidaritetin me Turqinë pas tërmeteve të 6 shkurtit.

Lajmi i plotë në përgatitje e sipër.

Related posts

Pakistani përballet me variant të ri të koronavirusit

admin

Kovaçevski: Ballkani i hapur, nismë ekonomike dhe jo politike

admin

Erdoğan: Turqia do të eksportojë makinën e saj elektrike indigjene nga viti 2025 – VIDEO

rezart morina