RTV AHIRETI
-SerbiKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Qytetarët të bllokuar në kufi prej 12 orësh, politikanët e Kosovës reagojnë pas “hakmarrjes” së Serbisë: Kjo çmenduri duhet të ndalet tani!

qytetaret-te-bllokuar-ne-kufi-prej-12-oresh,-politikanet-e-kosoves-reagojne-pas-“hakmarrjes”-se-serbise:-kjo-cmenduri-duhet-te-ndalet-tani!

Janë bërë mbi 12 orë që disa qytetarë të Kosovës ende janë duke pritur në pikë kalimin kufitar Serbi-Kroaci dhe Serbi-Hungari pasi autoritetet serbe nuk po i lejojnë që të vazhdojnë rrugën për në destinacionet e caktuara. Kjo ka ngjallur shumë reagime si në Kosovë ashtu edhe jashtë saj. Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj ka […]

Related posts

Bullgaria drejt zgjedhjeve të parakohshme

admin

Udhëheqësit e G7 riafirmojnë mbështetjen e plotë për Izraelin: Irani rrezikon të destabilizon më tej rajonin! Palët të vetëpërmbahen

admin

OKB: Zvicra mbetet vendi më inovativ në botë

rezart morina