RTV AHIRETI
Kuzhinë

Racion sallate me fasule dhe avokado

racion-sallate-me-fasule-dhe-avokado

Nëse i preferoni shijet meksikane – kjo sallatë është sikur e krijuar vetëm për ju!

Përbërësit:

– 1 konservë fasule,
– 2 domate të freskëta,
– 1 spec i gjelbër,
– 2 qepë të reja,
– 1 avokado,
– mjaft majdanoz të freskët,
– spec djegës,
– vaj ulliri,
– lëng nga ½ e një limoni të vogël,
– kripë,
– piper.

Përgatitja:

Në enë për sallatë qitni fasulen, ndërkaq të gjithë përbërësit të cilat i shtoni pritni në madhësi të kokrrave të fasules apo diç më të mëdha.

Vetëm speci djegës pritet shumë imët. Qitni kripë, piper, vaj ulliri dhe lëngun e limonit.

Të gjitha përzieni mirë dhe lini pak që të përhapen shijet dhe pastaj shërbeni me tortila.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

The post Racion sallate me fasule dhe avokado appeared first on Telegrafi.

Related posts

Çfarë duhet t’i shtoni lakrës turshi? Një bimë parandalon prishjen dhe përmirëson shijen

rezart morina

Tavë dheu me sallam pikant

admin

3 mënyra që ushqimi të mos ngjitet në tigan, pa përdorur vaj

admin