RTV AHIRETI
Lajme

Kryeministri britanik paralajmëron: Bota ndodhet në prag të përshkallëzimit të rrezikshëm bërthamor

kryeministri-britanik-paralajmeron:-bota-ndodhet-ne-prag-te-pershkallezimit-te-rrezikshem-berthamor

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak, tha të hënën se bota qëndron në prag të një përshkallëzimi të rrezikshëm bërthamor, duke përmendur ditët të tensionuara të krizës së raketave në Kubë. Në një sfond të tensioneve në rritje që përfshijnë Rusinë, Iranin, Korenë e Veriut dhe Kinën, Sunak theksoi nevojën urgjente për masa të

Related posts

Hajnat bëjnë kërdi në një shtëpi në Ferizaj

admin

Kryeministri i palestinez: Ka konsensus ndërkombëtar për krijimin e shtetit të Palestinës

rezart morina

Gaza, çifti palestinez që u martua dy ditë më parë, vritet në sulmin izraelit – VIDEO

admin