RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetShqipëri

Rama: Kosova e ka në tryezë ofertën më të mirë të mundshme, Serbia të detyrohet ta pranojë planin franko-gjerman

rama:-kosova-e-ka-ne-tryeze-oferten-me-te-mire-te-mundshme,-serbia-te-detyrohet-ta-pranoje-planin-franko-gjerman

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha sot se Kosova e ka ofertën më të mirë të mundshme në tavolinë për të ardhmen e saj.

Rama këto komente i bëri drejtpërdrejtë nga Ulqini, në një lidhje për Euronews Albania. Ai tha se plani franko-gjerman është oferta më e mirë e mundshme që duhet të shtyhet para dhe të detyrohet Serbia që ta pranojë.

“Unë i kam thënë opinionet e mia. Ajo që shumë kush komentojnë duke ju hakërryer apo ju ankuar apo shprehur ndjenja negative miqve, partnerëve, aleatëve tanë është se ndërkohë që flasim ndryshe nga të gjitha herët tjera në të shkuarën Kosova ka në tryezë ofertën më të mirë të mundshme për të ardhmen e saj. Ka ë tryezë planin franko-gjerman, të cilën është Kosova në radhë të parë dhe jemi ne shqiptarët që jemi të interesuar dhe duhet ta shtyjmë përpara deri në fund duke këmbëngulur për tryezën, për të shfrytëzuar këtë potencial të aleancës dhe miqësisë me bashkësisë euro-atlantike për ta detyruar Serbinë që ta pranojë…

Praktikisht që do të thotë hapja përfundimtare e rrugës, të ardhmes për një Kosovë të njohur nga të[ gjithë dhe me ulësen e vet në Kombet e Bashkuara”, tha Rama.

Related posts

Drejtori i përgjithshëm i IAEA do të udhëtojë në Moskë për të diskutuar sigurinë bërthamore

admin

Osmani: Falë Ilaz Kodrës dhe mbi 3 mijë dëshmorëve të UÇK-së jemi të lirë

rezart morina

Në SHBA ka filluar të ngadalësohet tregu, 175 mijë vende të reja pune gjatë muajit prill

admin