RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rama në Davos: Revolucioni digjital dhe sulmi kibernetik, në agjendën e forumit

rama-ne-davos:-revolucioni-digjital-dhe-sulmi-kibernetik,-ne-agjenden-e-forumit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Zvicër, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davosit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka publikuar disa foto nga takimet që ka pasur me liderë të ndryshëm evropianë.

Kreu i qeverisë theksoi se revolucioni digjital në Shqipëri dhe sulmi kibernetik ndaj vendit tonë kanë zënë vend në agjendën tre ditore të këtij forumi.

“Sot në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, ku revolucioni digjital në Shqipëri dhe sulmi kibernetik ndaj Shqipërisë kanë zënë vend në agjendën tre ditore të debateve të larmishme të këtij forumi me prestigj të madh ndërkombëtar”, shkroi Rama në Facebook. /euronews

Related posts

“Mbajini dritaret të mbyllura”, autoritetet britanike paralajmërojnë mot të ftohtë

admin

Gjermania kritikon Izraelin për projektligjin që vë në shënjestër institucionet e të drejtave të njeriut

rezart morina

Presidentja e KE-së, Von der Leyen do të vizitojë Kievin

admin