RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Tërmeti me magnitudë 6.1 trondit Indonezinë

termeti-me-magnitude-6.1-trondit-indonezine

Një tjetër tërmet me magnitudë 6.1 u regjistrua në ishullin Sulawesi të Indonezisë dhe goditi pjesët lindore të vendit.

Nuk raportohet për dëme serioze apo lëndime. Instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara, Usgs, raporton se tërmeti kishte epiqendrën në një thellësi prej 147 kilometrash në det dhe 65 kilometra në juglindje të Gorontalo, në ishullin Sulawesi.

Agjencia Indoneziane e Meteorologjisë, Klimatologjisë dhe Gjeofizikës nuk ka lëshuar një paralajmërim për cunami. /a2cnn

Related posts

Çmimi i naftës bie deri në 10 për qind në përfundim të kësaj jave

rezart morina

Kryeministri i Irakut: Situata në Gaza ‘zhvillim i vështirë dhe i rrezikshëm’

rezart morina

U shemb pas përplasjes së anijes, 6 prej punëtorëve që ndodheshin në urë dyshohet se kanë vdekur

admin