RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rama paralajmëron projekte të shumta për Prishtinën

rama-paralajmeron-projekte-te-shumta-per-prishtinen

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka shkruar se dita e sotme është jashtëzakonisht e rëndësishme për të ardhmen e kryeqytetit.

Me ç’rast, Rama ka njoftuar se sot gjatë ditës do t’i prezantojnë disa projekte për Prishtinën, para qindra liderëve të biznesit nga vende të ndryshme të botës.

“E nisëm mëngjesin mbarë. Projektet e shumta që transformojnë Prishtinën tonë, po i prezantoj para pronarit Avni Orllati, pronar i Kompanisë “Orllati”, një emër i njohur në skenën botërore për investimet e saj miliardëshe në fushën e ndërtimit. Sot është një ditë jashtëzakonisht e rëndësishme për të ardhmen e qytetit tonë, sepse gjatë gjithë ditës do të prezantojmë një sërë projektesh për Prishtinën para qindra liderëve të biznesit nga vende të ndryshme të botës”, ka shkruar Rama në rrjetin social “Facebook”.

Më tëj, Rama ka vlerësuar se këto projekte synojnë të ndryshojnë fytyrën e kryeqytetit, duke e bërë atë më të gjallë, më të qëndrueshëm dhe më të përshtatshëm për të gjithë.

Related posts

A do të ketë zgjidhje për dinarin? Kosovë-Serbi, raund të ri bisedimesh në Bruksel, kërkesa nga SHBA dhe BE për Prishtinën

admin

Moska “nuk do ta pranojë” çmimin tavan vendosur nga G7 për naftën ruse

admin

Kryeministri suedez do të takohet me Orbanin për t’i dhënë fund bllokimit të anëtarësimit në NATO

admin6