RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShqipëri

Rama shkon sot në Bruksel, pritet të diskutojë për dialogun Kosovë-Serbi

rama-shkon-sot-ne-bruksel,-pritet-te-diskutoje-per-dialogun-kosove-serbi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të udhëtojë sot për në Bruksel, ku do të pritet nga presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel.

Takimi i Ramës me Michel do të mbahet në orën 12 e 30.

Sipas mediave në Shqipëri, çështja kryesore e diskutimit në takimin e Ramës me Michel do të jetë normalizimi i marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit dhe nevoja për të ulur në një tryeze Aleksandër Vuçiqin me Albin Kurtin.

Më 8 qershor, kryeministri Edi Rama i ka dërguar një draft për Asociacionin e komunave me shumice serbe, presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman, Olaf Scholz

Related posts

Turqi: Avionët grekë u përpoqën të pengonin fluturimin e NATO-s, por Forcat tona Ajrore u përgjigjën

admin

DASh-i bën thirrje për rikthim të Kosovës dhe Serbisë në dialog

admin

Avokati nga Beogradi: Lista Serbe, Vuçiqi dhe Radoiçiqi po i persekutojnë serbët në veri të Kosovës

rezart morina