RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rama sonte takohet me Vuçiqin

rama-sonte-takohet-me-vuciqin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është duke zhvilluar një tur nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor.

Pjesën e parë të ditës së enjte ai e kaloi në Maqedoninë e Veriut, ndërsa pjesën e dytë e kaloi në Kosovë, me ç’rast u takua me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Sot në mëngjes ai do të udhëtojë për në Bosnje dhe Hercegovinë, pastaj do të shkojë në Mal të Zi, ku do të takohet me kryeministrin Dritan Abazoviq.

Në mbrëmje, ai do të shkojë në Serbi për t’u takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Kujtojmë se këto vizita Rama po i zhvillon për t’u konsultuar me përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor para Samitit të Berlinit që do të mbahet në Tiranë më 16 tetor.

Më poshtë e gjeni agjendën për sot të kryeministrit Rama.

Related posts

Zgjedhjet lokale në Shqipëri, PS fiton katër bashki – vazhdon numërimi për bashkinë më të madhe, Tiranën

admin

Nisi ndërtimi i Xhamisë së Bejler Beut në Podgoricë, e para pas 270 viteve

admin

Samiti i klimës, arrihet marrëveshja për të dëmshpërblyer vendet e varfra

admin