RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rama takim me Erdogan në Vilnius: Në fokus, situata në veriun e Kosovës

rama-takim-me-erdogan-ne-vilnius:-ne-fokus,-situata-ne-veriun-e-kosoves

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në Vilnius të Lituanisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama informoi se takimi dypalësh u fokusua te situata në rajon, veçanërisht në veriun e Kosovës.

“Lituani – Me Presidentin Erdoğan, në takimin bilateral për situatën në rajonin tonë dhe veçanërisht në Veriun e Kosovës”, shkruan Rama.

Prej ditës së djeshme, kryeministri Rama ndodhet në Vilnius të Lituanisë, ku po zhvillon punimet samiti i NATO-s.

Krahas pjesëmarrjes në panelet e këtij samiti, kryeministri ka zhvilluar takime edhe me liderë të vendeve anëtare të NATO-s. /atsh

Related posts

Pas suspendimit të drejtorit të policisë në veri, Rakiq kërkon largimin e serbëve nga institucionet në veri të Kosovës

admin

Ushtria izraelite refuzon hetimin e OKB-së për vrasjen e gazetares së të Al Jazeera-s

admin

UNHCR: Gjatë 2022, 100 milionë njerëz u detyruan të largoheshin nga shtëpitë e tyre

admin