RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rama: Thellësisht i pikëlluar për tërmetin që goditi Turqinë dhe Sirinë

rama:-thellesisht-i-pikelluar-per-termetin-qe-goditi-turqine-dhe-sirine

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me tërmetin më të madh të ndodhur vitet e fundit në Turqi, ku lëkundjet janë ndier dhe në Siri.

Përmes një postimi në ‘Twitter’, Rama shpreh dhimbjen për jetët e humbura nga tërmeti, ku shton se një mision shpëtimi do të niset sot në Turqi.

Postimi i plotë:

Thellësisht i pikëlluar për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që patën humbje jete dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve.

Një mision shpëtimi do të niset sot për në Turqi.

Related posts

Nis protesta kundër dënimit të Salih Mustafës nga Gjykata Speciale

admin

Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë, tre persona të lënduar

wpuser

Arrestohen 12 persona të dyshuar për trafikim me njerëz, sekuestrohen armë e dokumenta

admin