RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Pendarovski shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave nga tërmeti në Turqi

pendarovski-shpreh-ngushellime-familjareve-te-viktimave-nga-termeti-ne-turqi

RMV: Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm në Turqi, raporton SHENJA.

“I shpreh ngushëllimet më të thella familjeve të të vdekurve, Presidentit Recep Tayyip Erdoğan dhe popullit turk në këto momente të vështira pas tërmetit të tmerrshëm që goditi Turqinë.

Të lënduarve u uroj shërim të shpejtë”, ka shkruar Pendarovski.

Related posts

Aktivistët e klimës zotohen të vazhdojnë protestat kundër minierës së qymyrit në Gjermani

admin

ATK thirrje bizneseve: Lëshoni kuponë fiskalë për shitjet online

admin

Gjendje e rëndë nga tërmeti, dikush tregon se ka humbur mbi 120 familjarë

rezart morina