RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Raportohet dorëheqja e Rifat Latifit nga pozita e Ministrit të Shëndetësisë

raportohet-doreheqja-e-rifat-latifit-nga-pozita-e-ministrit-te-shendetesise

Në media është duke u raportuar se Rifat Latifi ka dhënë dorëheqje nga pozita e Ministrit të Shëndetësisë.

Arsyet e kësaj dorëheqje nuk dihen, dhe ende zyrtarisht Qeveria e Kosovës, apo vetë Latifi nuk e kanë folur zyrtarisht për këtë çështje

Latifi ishte emëruar ministër më 16 nëntor të vitit 2021, duke e zëvendësuar atë kohë ish-ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia

Kurti e kishte emëruar doktor Rifat Latifin ministër të Shëndetësisë, pas dorëheqjes së Arben Vitisë, për shkak të angazhimit të tij si kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës.

Latifi ka qenë i angazhuar me detyrë publike edhe më herët, si këshilltar i ish-kryeministrit Hashim Thaçi.

Related posts

Demi: Nëse ligji e thotë qartë se gjatë kohës së grevës s’ka paga, cili zyrtar publik guxon me i nda 11.5 milionë euro për mësimdhënësit

admin

Ukraina godet caqet ruse në Kherson

admin

Çavuşoğlu: Greqia nuk është e sinqertë dhe e ndershme lidhur me Egjeun dhe Mesdheun Lindor

admin