RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Reshje bore në Sirinë veriore, mijëra refugjatë përballen me kushte të vështira dimri

reshje-bore-ne-sirine-veriore,-mijera-refugjate-perballen-me-kushte-te-veshtira-dimri

Reshjet e borës kanë përfshirë rajonet e Sirisë veriore, raporton Anadolu.

Që nga orët e natës, reshjet e borës kanë kanë filluar në Azez, Bab, Çobanbey, Jarablus dhe Afrin, rajone të cilat janë çliruar nga organizatat terroriste nëpërmjet operacioneve të forcave turke “Mburoja e Eufratit” dhe “Dega e Ullirit” në veri të Sirisë.

Reshjet e borës kanë ndikuar negativisht në kampet e refugjatëve ku jetojnë mijëra civilë të zhvendosur, të cilët po luftojnë me kushtet e vështira të dimrit.

Related posts

Erdoğan: SHBA-ja duhet të largohet nga bregu lindor i Eufratit

admin

Turqi: Mbyllet votimi për turqit që jetojnë jashtë vendit, rezultati i zgjedhjeve shpallet të dielën

admin

Policia e ndalon djalin e Vuçiqit, ia largon bluzën me mesazhe provokuese

rezart morina