RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Forcat izraelite vrasin dy palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar

forcat-izraelite-vrasin-dy-palestineze-ne-bregun-perendimor-te-pushtuar

Dy palestinezë humbën jetën në bastisjen e forcave izraelite në qytetin e Nablusit në Bregun Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu.

Në një deklaratë me shkrim, Ministria e Shëndetësisë e Palestinës njoftoi se ushtarët izraelitë bastisën Nablusin dhe vranë dy palestinezë.

Dëshmitarët okularë duke folur për Anadolu njoftuan se pati përleshje midis kryengritësve palestinezë dhe forcave izraelite që bastisën rrethin Al-Mahfiyye të Nablusit.

Pas përleshjeve, forcat izraelite u larguan nga zona.​​​​​​​

Related posts

Tajani thotë se lufta kundër migracionit është prioritet i Italisë dhe Turqisë

admin

Kina arriti të merrte informacion nga SHBA-ja përmes balonës së spiunazhit

admin

Dy të vdekur nga Covid-19

admin