RTV AHIRETI
Lajme

Reshjet e dendura të shiut vështirësuan trafikun në Ankara

reshjet-e-dendura-te-shiut-veshtiresuan-trafikun-ne-ankara

Reshjet e dendura të shiut dhe breshrit shkaktuan vështirësi në trafik në qendër të kryeqytetit të Türkiye-s, Ankara, raporton Anadolu.

Reshjet e dendura lanë shumë rrugë në Ankara nën ujë, ndërsa zjarrfikësit dhe shërbimet e tjera kompetente janë në terren për të ndihmuar qytetarët e prekur.

Situata më e vështirë është në qarkun Çankaya, ku disa automjete janë marrë nga uji i rrëmbyeshëm.

Related posts

Në Iran arrestohet një suedez nën akuza për spiunazh

admin

Presidentja Osmani falënderon Pelosin për angazhimin dhe raportet e veçanta me Kosovën

admin

Akar: Ushtarët turq që nga momenti i parë ishin pranë viktimave të tërmetit

admin