RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Reshjet e shumta të shiut shkaktojnë përmbytje në Spanjë

reshjet-e-shumta-te-shiut-shkaktojne-permbytje-ne-spanje

Reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar vërshime të mëdha në disa pjesë të Spanjës, raporton BBC.

Shkalla më e lartë e paralajmërimit është vendosur në fuqi në rajonet e Madridit, Toledos dhe Cadizit.

Ndeshja e futbollit e paraparë të luhet të dielën mes Atletico Madridit e Sevillas është shtyrë shkaku i shiut.

Banorëve në Madrid iu është kërkuar të qëndrojnë në shtëpi për shkak të “reshjeve jonormale të shiut”.

Vetëm në kryeqendër të Spanjës, Madrid, zjarrfikësit janë telefonuar 190 herë për të intervenuar në rrugët e vërshuara.

Shumica e shiut, që është sjellë nga stuhia “Dana”, është koncentruar në Cadiz, Tarragona dhe Castello, rajonet bregdetare. /koha

Related posts

Osmani: Një pjesë e propozimit amerikan për dinarin është pranuar, tjetra të diskutohet në Bruksel

admin6

Profili i ushtarit amerikan i cili i vuri flakën vetes para ambasadës së Izraelit

admin6

Polonia e akuzon Gjermaninë se po tenton të ndërhyjë në zgjedhjet e saj parlamentare

admin