RTV AHIRETI
Lajme

Drejtori Simnica priti në takim nënkryetarin e xhamisë “Uniteti” në Luzern, z. Muhamet Bojnikun

drejtori-simnica-priti-ne-takim-nenkryetarin-e-xhamise-“uniteti”-ne-luzern,-z.-muhamet-bojnikun

Drejtori i Drejtorisë së Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Siminca, priti sot në takim nënkryetarin e xhamisë “Uniteti” në Luzern të Zvicrës, z. Muhamet Bojniku, i cili shoqërohej nga anëtari i xhamisë, z. Nasim Sopi

Drejtori Siminca falënderoi z. Bojnikun dhe nëpërmes tij tërë mërgatën tonë shqiptare që gjendet në diasporë për kontributin e tyre dhënë për mirëqenien dhe jetën e përgjithshme fetare të shqiptarëve atje. Ai shprehu gatishmërinë e tij, por edhe të institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës që bashkëpunimi i mirë që ka mbretëruar deri më tani, ndërmjet BIK-ut dhe diasporës të vazhdojë edhe më tutje.

Ndërkaq, z. Bojniku e falënderoi drejtorin Simnica për pritjen dhe për gatishmërinë e tij dhe të institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës që të kenë një bashkëpunim të mirëfilltë me qendrat shqiptare në diasporë.

Related posts

OKB akuzon Kinën se mund të ketë kryer krime kundër njerëzimit në Xinjiang

admin

Presidenti i Polonisë: Sulmi besohet të jetë i paqëllimshëm nga forcat ukrainase

admin

Ekstremisti Luigj Marku nga Lezha shpallet në kërkim ndërkombëtar

admin