RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rezultatet fillestare të votimit tregojnë se Erdogan është shumë përpara rivalit

rezultatet-fillestare-te-votimit-tregojne-se-erdogan-eshte-shume-perpara-rivalit

Rezultatet paraprake jozyrtare tregojnë se Erdogan është përpara me 59.47 për qind të votave krahasuar me rivalin Kilicdaroglu me 34.79 për qind.

Transmetuesi HaberTurk i dha rezultatet në bazë të afër 10 për qind të votave të numëruara më herët.

Related posts

Protestuesit izraelitë bllokojnë sërish kamionët me ndihma për në Gaza

rezart morina

Kosova përfiton tre grante prej mbi 57 milionë eurosh nga Korniza Investuese e Ballkanit Perëndimor

admin

Kleriku iranian: Në zgjedhje rëndësi kanë besimtarët, jo shumica

admin