RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rifat Latifi jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë

rifat-latifi-jep-doreheqje-nga-pozita-e-ministrit-te-shendetesise

Rifat Latifi ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë.

Latifi gjatë së enjtes ia ka dorëzuar kryeminsitrit Kurti dorëheqjen.

Latifi, që nga koha e emërimit në këtë pozitë, ishte kritikuar nga opozita dhe shoqëria civile për udhëtime të shpeshta jashtë vendit si dhe neglizhim të punës në këtë ministri.

Kurti e kishte emëruar doktor Rifat Latifin ministër të Shëndetësisë, pas dorëheqjes së Arben Vitisë, për shkak të angazhimit të tij si kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës.

Rifat Latifi ka qenë i angazhuar me detyrë publike edhe më herët.

Ai në 2009 ishte emëruar këshilltar për Shëndetësi i kryeministrit të asaj kohe, Hashim Thaçi.

Related posts

Polonia vendos tela me gjemba përgjatë kufirit rus, NATO diskuton për rritjen e mbrojtjes ajrore

admin

Morawiecki: Kujtoni Luftën e Dytë Botërore që të mos përsëriten gabimet me Ukrainën

admin

50 ushtarë të Azerbajxhanit ranë dëshmorë në provokimet e Armenisë

admin