RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rohde: Lajmi për ikjen e 200 kompanive gjermane nga Kosova është gënjeshtër

rohde:-lajmi-per-ikjen-e-200-kompanive-gjermane-nga-kosova-eshte-genjeshter

Pas raportimeve se 200 kompani gjermane kanë paralajmëruar ikjen nga Kosova për shkak të situatës në veri ka reaguar Ambasadori gjerman, John Rore.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka demantuar këto lajme, duke i quajtur gënjeshtra.

Ai ka thënë se këto kompani janë të shqetësuara për zhvillimet aktuale në veri dhe jo se do të mbyllen.

Related posts

​SBAShK-u kundërshton vlerësimin e mësimdhënësve përmes testimit

admin

Depërtimi i emigrantëve/ Braverman vizitoi kampin në Ruanda, firmoset marrëveshja e përditësuar – VIDEO

admin

Politika amerikane e “luftës kundër terrorizmit” përhapi islamofobinë në mbarë botën

admin