RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rrëmbehet nën kërcënimin e armës një burrë në Prishtinë

rrembehet-nen-kercenimin-e-armes-nje-burre-ne-prishtine

Policia e Kosovës ka njoftuar se disa persona e kanë marrë me forcë në veturë një burrë në rrugën “Hamzë Jashari” në Prishtinë dhe kanë ikur në drejtim të panjohur.

Sipas Policisë, viktima ka arritur që të ikë nga vetura e të dyshuarve. Policia ka bërë me dije se është identifikuar vetura dhe njëri nga të dyshuarit është arrestuar.

“Rr. Hamzë Jashari, Prishtinë 16.02.2023 – 21:50. Fillimisht është raportuar se disa të dyshuar me një veturë me targa vendore, me forcë e kanë marrë viktimën mashkull kosovar dhe kanë ikur në drejtim të panjohur. Më pas viktima ka arritur që të ikë nga vetura e të dyshuarve. Sipas viktimës, të dyshuarit nën kanosjen e armës e kanë futur në veturë, viktimës i është ofruar tretman mjekësor. Është identifikuar vetura dhe njëri nga të dyshuarit mashkull kosovar i cili është arrestuar, në vendbanimin e të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar një revole me një karikator. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24 orësh.

Related posts

Kovaçevski: Ndërtimin e korridoreve nuk ka kush e ndalë

admin

Çekia i lëshoi mbi 430 mijë viza të përkohshme për refugjatët ukrainas

admin

Raportim: Arabia Saudite kërcënoi SHBA-në me “pasoja të mëdha ekonomike” në konfliktin e naftës

rezart morina