RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rrëshqitje dheu në Kinë, 14 persona humbin jetë dhe pesë të zhdukur

rreshqitje-dheu-ne-kine,-14-persona-humbin-jete-dhe-pese-te-zhdukur

Një rrëshqitje dheu në provincën Sichuan të Kinës jugperëndimore ka vrarë 14 persona dhe ka lënë pesë të tjerë të zhdukur, raporton CNNgreece.

Mësohet se rrëshqitja e dheut ka ndodhur në një zonë malore pranë qytetit të Lesanit në pjesën jugore të provincës. Operacionet e kërkim-shpëtimit janë duke u zhvilluar.

Shiu i dendur kishte rënë prej dy ditësh në qytetin e Leshanit para rrëshqitjes së dheut.

Related posts

Tërmet në Shqipëri

admin

Rasti i dhunimit i të miturës, Kurti: Nuk mjaftojnë dy dorëheqje, ku është morali i gjyqtarëve e prokurorëve?

admin

SHBA-ja falënderon Turqinë për korridorin e drithit

admin