RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rritet në 29 numri i të vdekurve nga sulmi Izraelit, Jerusalemi zgjohet nën zhurmën e raketave

rritet-ne-29-numri-i-te-vdekurve-nga-sulmi-izraelit,-jerusalemi-zgjohet-nen-zhurmen-e-raketave

Sirenat e raketave dhe shpërthime u dëgjuan në zonat izraelite në perëndim të Jerusalemit të dielën, thanë dëshmitarët.

Kjo tregoi për sulmet e mundshme me raketa nga ana palestineze dhe kapjen e tyre në ajr nga ana izraelite në ditën e tretë të sulmit izraelit në Rripin e Gazës.

Numri i të vdekurve nga sulmi izraelit në Gaza është rritur në 29, duke përfshirë gjashtë fëmijë, tha ministria e shëndetësisë në enklavën palestineze, duke shtuar se më shumë se 250 të tjerë janë plagosur.

Related posts

Escobar: Nuk shoh njëanshmëri te Lajçaku në dialog

rezart morina

Kosova dhe Maqedonia e Veriut pritet të kenë rritje më të lartë ekonomike se viti paraprak në rajon

admin

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj gjashtë personave për organizim të grupit kriminal

admin