RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rritet në 770 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

rritet-ne-770-numri-i-palestinezeve-te-vrare-nga-sulmet-izraelite-ne-gaza

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës të bllokuar ka shkuar në 770, transmeton Anadolu.

Në deklaratën në llogarinë e saj në Facebook, Ministria palestineze e Shëndetësisë përditësoi numrin e të vrarëve dhe të plagosurve në sulmet ajrore të Izraelit në Gaza.

Në deklaratë thuhet se numri i të vdekurve në Rripin e Gazës është rritur në 770 ndërsa numri i të plagosurve është rreth 4 mijë.

Ministria raportoi se numri i palestinezëve të vrarë në Bregun Perëndimor që nga 7 tetori ishte 18 dhe numri i të plagosurve ishte afërsisht 100.

Related posts

Presidenti Biden viziton zonën e dëmtuar nga zjarri në Hawaii dhe premton ndihmë

rezart morina

Para të falsifikuara në treg, Policia konfiskon monedhat e dyshimta në disa qytete

admin

SHBA ua kthen autoriteteve palestineze plumbin që vrau gazetaren Abu Akleh

admin