RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Rritet numri i të vdekurve në Turqi, 24,617 deri më tani – VIDEO

rritet-numri-i-te-vdekurve-ne-turqi,-24,617-deri-me-tani-–-video

Më shumë njerëz janë nxjerrë nga rrënojat e ndërtesave të shembura, ndërsa ekipet e shpëtimit nga e gjithë bota garojnë me kohën për të shpëtuar jetë pas tërmeteve të fuqishme të së hënës në Turqinë jugore që lanë 24,617 të vdekur.

Zëvendëspresidenti turk Fuat Oktay dha një numër të ri të vdekjeve të shtunën vonë dhe tha gjithashtu se roli i 131 të dyshuarve në lidhje me ndërtesat e shembura nga tërmetet është përcaktuar.

Ai tha se një person është arrestuar dhe për 113 janë shpallur urdhrat e ndalimit.

Related posts

Kalifornia përdor dronët për reduktimin e mushkonjave – VIDEO

rezart morina

Ilir Meta reagon një ditë pas protestës në Bulevard: Shqipëria u përket të rinjve!

admin

Kurti për takimin me Vuçiqin: Gjithmonë jam i gatshëm

admin