RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rritet numri i të vdekurve palestinezë në Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor

rritet-numri-i-te-vdekurve-palestineze-ne-rripin-e-gazes-dhe-bregun-perendimor

Ministria palestineze e Shëndetësisë ka përditësuar numrin e të vdekurve dhe numrin e të plagosurve:

Rripi i Gazës:

1100 të vdekur
5339 të lënduar

Bregu Perëndimor i pushtuar:

28 të vdekur
150 të plagosur

Related posts

Më shumë se tridhjetë palestinezë u plagosën jashtë burgut Ofer

rezart morina

Dy anije të tjera me drithë nisen nga Ukraina

admin

Komisionerja e OKB-së reagon ndaj Izraelit për refuzimin e vizave

admin