RTV AHIRETI
Lajme

Rusia intensifikon operacionet e spiunazhit në Evropë, ekspertët për VOA: Po investojnë miliarda! Përdorin elementë të krimit dhe shtetas të huaj

rusia-intensifikon-operacionet-e-spiunazhit-ne-evrope,-ekspertet-per-voa:-po-investojne-miliarda!-perdorin-elemente-te-krimit-dhe-shtetas-te-huaj

Rusia ka rifilluar operacionet e saj të spiunazhit kundër Perëndimit që kur filloi agresionin kundër Ukrainës në vitin 2022. Piloti rus i helikopterëve Maxim Kuzminov dezertoi në Ukrainë në gusht 2023. Ai shkoi në Spanjë dhe filloi një jetë të re nën një identitet të rremë. Muajin e kaluar, trupi i tij i shpuar nga

Related posts

Kryeministri britanik paralajmëron: Bota ndodhet në prag të përshkallëzimit të rrezikshëm bërthamor

admin

Autoritetet indiane akuzojnë transmetuesin britanik BBC për evazion fiskal

rezart morina

Rusia hap rubinetin, rikthehet furnizimi me gaz në Evropë

admin