RTV AHIRETI
Lajme

Rusia ka pësuar humbje të mëdha në luftë/ Putin kërkon të forcojë mbrojtjen, synon rekrutimin e 400 mijë ushtarëve të rinj

rusia-ka-pesuar-humbje-te-medha-ne-lufte/-putin-kerkon-te-forcoje-mbrojtjen,-synon-rekrutimin-e-400-mije-ushtareve-te-rinj

Rusia synon të kontraktojë 400.000 ushtarë të rinj këtë vit, për t’i forcuar forcat e saj që kanë pësuar humbje të mëdha në luftën në Ukrainë, tha Ministria e Mbrojtjes e Britanisë në një raport të përditësuar të inteligjencës. Trupat ruse në Ukrainë përbëhen nga ushtarë me kontratë dhe disa rezervistë, të cilët janë mobilizuar

Related posts

Dodiku ofendon diplomatin amerikan

admin6

Putin në vizitë të papritur në Mariupolin e shkatërruar nga lufta – VIDEO

admin

Italia përballet me motin e keq

admin