RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Senatorët amerikanë në Kosovë, priten në takim nga presidentja Osmani

senatoret-amerikane-ne-kosove,-priten-ne-takim-nga-presidentja-osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim senatorët amerikanë, Jeanne Shaheen dhe Peter Welch.

Takim është mbajtur në kabinetin e presidencës dhe pas takimit do të ketë deklarim për medie.

Po ashtu duke filluar nga ora 10:00 senatorët amerikanë, Jeanne Shaheen dhe Peter Welch, do të takohen edhe me kryeministrin Albin Kurti.

Related posts

Rivarroset trupi i Liridona Ademajt – familja hap të pame në fshatin Rracaj

admin6

Sudan, në ditën e parë të përleshjeve të armatosura humbën jetën 56 persona – VIDEO

rezart morina

Sánchez i premton Ukrainës ndihmë me vlerë 55 milionë euro

rezart morina