RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Serbët bllokojnë rrugët në Zveçan dhe Leposaviq Demokracia

serbet-bllokojne-rruget-ne-zvecan-dhe-leposaviq-demokracia

Qytetarët serbë në veri kanë filluar të mblidhen në Rudarë, në afërsi të Zveçanit.

Sipas informatave të REL-it nga terreni, rrugët janë bllokuar në Rudarë, komuna e Zveçanit, si dhe në Leposaviq.

Sipas informatave të Radio Evropës së Lirë nga vendi i ngjarjes, aty janë parë burra të maskuar dhe gra.

Gjithë kjo raportohet të ketë ndërlidhje me arrestimin që ka ndodhur sot në Jarinje të ish-pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Dejan Pantiq.

Në këtë vend, Rudarë, më herët janë ngritur barrikada nga serbët lokalë.

Shefi i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Beograd, Petar Petkoviq, ka deklaruar se në Jarinjë sot është arrestuar Dejan Pantiq, ish pjesëtar i Policisë së Kosovës.

Related posts

Erdoğan: Muajin e ardhshëm fillojmë me ndërtimin e 30 mijë shtëpive – VIDEO

rezart morina

​Dy kryeministrat shqiptarë takohen në Mynih

admin

Senatorja amerikane: Përgjegjësit e sulmit të 24 shtatorit të japin llogari

rezart morina