RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Serbët në veri do të protestojnë kundër Vuçiqit

serbet-ne-veri-do-te-protestojne-kunder-vuciqit

Iniciativa Qytetare “Mbijetesa serbe” ka apeluar për pjesëmarrje sa më të madhe në protestën e nesërme që do të mbahet në veri të Mitrovicës.

Sipas organizatorëve, protesta do të mbahet kundër politikës së presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në bisedime dhe pranimit pa kushte të marrëveshjes së re.

“Mbijetesa serbe” ka thënë se do të protestojë edhe kundër prezencës së pjesëtarëve të Policisë së Kosovës në veri të vendit.

Protesta do të mbahet të mërkurën më 25 janar në ora 15:30 në shëtitoren “Mbreti Pjetër” në veri të Mitrovicës.

Related posts

Në nderim të Enver Zymberit, 26 korriku shënohet si Dita e policëve të rënë në detyrë

admin

Rasti i dhunimit të 11-vjeçares, jep dorëheqje drejtori i Policisë, Mehmeti

admin

Kurti: Vuçiq dëshiron ta kthejë Serbinë në të kaluarën, por ky tren është larguar

admin