RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Serbia shkeli dakordimin për targat

serbia-shkeli-dakordimin-per-targat

Përmes një postimi në Facebook, Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka shkruar se ndonëse Serbia është pajtuar që të ndalojë prodhimin e targave ilegale dhe ri-regjistrimin e atyre ekzistuese, kjo është edhe pjesa të cilën e ka shkelur.

Serbia ka shkelur dakordimin me Kosovën lidhur me çështjen e targave, ka shkruar Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla.

Përmes një postimi në Facebook, Sveçla ka shkruar se ndonëse Serbia është pajtuar që të ndalojë prodhimin e targave ilegale dhe ri-regjistrimin e atyre ekzistuese, kjo është edhe pjesa të cilën e ka shkelur.

Krahas kësaj, ky i fundit ka bërë të ditur se raste të ngjashme të veturave me targa në fjalë, nuk do të lejohen të hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës.

Related posts

BE-ja fton Kosovën dhe Serbinë që t’i japin fund retorikës nxitëse për luftë dhe konflikt në Ballkan

admin

Finlanda, Suedia dhe Turqia bisedime për zgjerimin e NATO-s në gusht

admin

Reshje bore në Sirinë veriore, mijëra refugjatë përballen me kushte të vështira dimri

admin