RTV AHIRETI
Lajme

SHBA e shqetësuar: Kina po forcon makinerinë e luftës ruse në Ukrainë

shba-e-shqetesuar:-kina-po-forcon-makinerine-e-luftes-ruse-ne-ukraine

Kina po mbështet agresionin rus në Ukrainë duke ndihmuar Moskën në përforcimin më të madh ushtarak që nga epoka sovjetike, duke ofruar teknologji për dronët dhe raketat, imazhe satelitore dhe pjesë për makineritë, thanë të premten zyrtarë të lartë amerikanë. Megjithatë, ambasada kineze në SHBA tha se Kina nuk i ka ofruar armatim asnjërës palë,

Related posts

Vuçiq: Nuk nënshkruaj njohjen e Kosovës as de facto as de jure, jam betuar

admin

Presidenti i ri i Sri Lankës jep betimin

admin

OBSH e shqetësuar për rritjen e numrit të personave të infektuar me COVID-19 në Kinë

admin