RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

SHBA jep 250 kamera trupi për policët tëvë1 nga tëvë1

shba-jep-250-kamera-trupi-per-policet-teve1-nga-teve1

Policia e Kosovës ka pranuar 250 kamera të trupit për policët si donacion nga ShBA-ja.

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, tha se do të rrisin llogaridhënien dhe transparencën tek policët.

“Këto kamera do të jenë të dobishme për punën e Policisë se Kosovës me qëllim të rritjes se llogaridhënies dhe transparencës së policëve”, tha ai.

Në anën tjetër, ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier tha se ky projekt ka rëndësi jetike për besimin e ligjit në Kosovë dhe rritjen e besimit të qytetarëve në polici.

Hovenier tha se ky donacion është dëshmi e bashkëpunimit dhe përkushtimit për sundim të ligjit në Kosovë.

Related posts

Përmbytjet në Iran, shkon në 80 numri i të vdekurve

admin

Udhëheqësja e arrestuar e Mianmarit e gatshme për negociata për zgjidhjen e krizës në vend

rezart morina

Putin merr kontrollin e Wagner pas vdekjes së Prigozhin, mijëra ushtarë i japin llogari Kremlinit

admin