RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

SHBA, qytetarët bëjnë homazhe për migrantët të cilët u gjetën të vdekur në kamion

shba,-qytetaret-bejne-homazhe-per-migrantet-te-cilet-u-gjeten-te-vdekur-ne-kamion

Numri i migrantëve të vdekur të gjetur në një kamion të braktisur në qytetin San Antonio, në shtetin e Teksasit të SHBA-së, është rritur në 53, raporton Anadolu Agency (AA).

Qytetarët vendosën qirinj dhe lule në vendin ku u gjet kamioni, duke bërë homazhe për migrantët që humbën jetën rrugës me shpresën për një jetë më të mirë.

Në vendin ku u gjet kamioni, qytetarët vendosën edhe shishe uji në kujtim të migrantëve që besohet se kanë vdekur nga etja si pasojë e vapës.

Supozohet se bëhet fjalë për punëtorë të paligjshëm që kanë hyrë ilegalisht në SHBA. Mes të gjeturve janë shtetas të Meksikës, Guatemalës dhe Hondurasit

Related posts

I dërguari kinez Wang Yi sot do vizitojë Moskën, pritet të paraqes planin e paqes mes Rusisë dhe Ukrainës

admin

Qeveria ndan 7 milionë euro për shtesat e punëtorëve të shtetit dhe studentëve

admin

Osmani priti në takim ambasadorin jorezident të Katarit, Al-Marri

admin