RTV AHIRETI
Lajme

Shefi ekzekutiv i Boeing, Dave Calhoun do të largohet posti pasi firma përballet me krizën e sigurisë

shefi-ekzekutiv-i-boeing,-dave-calhoun-do-te-largohet-posti-pasi-firma-perballet-me-krizen-e-sigurise

Shefi i Boeing, Dave Calhoun do të largohet në fund të këtij viti në mes të një krize të thelluar mbi të dhënat e sigurisë së firmës. Boeing tha gjithashtu se kreu i divizionit të linjave ajrore komerciale do të tërhiqet menjëherë, ndërsa kryetari i saj nuk do të kandidojë për rizgjedhje. Firma është nën

Related posts

Fondi Monetar Ndërkombëtar ulë parashikimin për rritjen ekonomike të Kosovës në 2.7 për qind

admin

Ish-presidenti slloven: Do të ofroj plan dhe referenca për dialogun Kosovë-Serbi nëse BE më përzgjedh si ndërmjetës

admin

Mijëra hebrenj udhëtojnë nga Izraeli në Administratën qipriote greke

rezart morina