RTV AHIRETI
KosovëLajmeLajmet

Shefi i kabinetit të Myftiut Tërnava, mr. Besim ef. Mehmeti, u prit në takim nga ministri i Çështjeve Fetare të Arabisë Saudite

shefi-i-kabinetit-te-myftiut-ternava,-mr-besim-ef.-mehmeti,-u-prit-ne-takim-nga-ministri-i-ceshtjeve-fetare-te-arabise-saudite

Shefi i kabinetit të Myftiut Naim ef.Tërnava, mr. Besim ef. Mehmeti, gjatë qëndrimit të tij në Arabinë Saudite, ku po merr pjesë në Konferencën e organizuar nga Ministria e Çështjeve Fetare, u prit në takim të veçantë nga ministri i Çështjeve Fetare, dr. Abdulatif al Sheikh.

Besim ef. Mehmeti, përcolli përshëndetjet e Myftiut Tërnava, duke falënderuar kështu ministrin për ftesën dhe mundesinë e pjesëmarrjes në këtë Konferencë. Ai gjithashtu falënderoi Mbretërinë e Arabisë Saudite për përkrahjen e ofruar për Kosovën në periudha dhe sfera të ndryshme.

Nga ana e tij, ministri saudit, fillimisht i dëshiroi z. Mehmetit mirëseardhje në këtë Konferencë, e më pas përcolli përshëndetjet për Myftiun e Kosovës, Bashkësinë Islame dhe popullin e Kosovës. Ai shprehu përkushtimin e Ministrisë që ai drejton për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy institucioneve.

Related posts

SHBA-ja thonë se zgjedhjet në veri u mbajtën në përputhje me ligjet e Kosovës

admin

Autoritetet britanike: Rusia dhe Ukraina po përballen me humbje të mëdha

rezart morina

Shumica e grekëve shkurtojnë shpenzimet për ushqim, nevojat bazë, ndërsa kostoja e jetesës rritet

admin