RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Shifra alarmante, dy të vdekur dhe 1,793 raste të reja me coronavirus

shifra-alarmante,-dy-te-vdekur-dhe-1,793-raste-te-reja-me-coronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga testime të realizuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, 1,793 persona kanë rezultuar pozitiv, me coronavirus.

MSH njofton se në 24 orët e fundit kanë vdekur 2 persona.

Të shëruar janë 174 persona, ndërkaq në total nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 3,153.

Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 263 persona, ndërkaq në total janë administruar 1,832,976.

Related posts

Lufta në Gaza/ VOA: Pas muajsh negociatash, përpjekjet për armëpushim duket se kanë arritur në një fazë kritike

admin

Kryeministrja franceze Elisabeth Borne jep dorëheqje

admin

Nëntë punëtorë kanë vdekur në vendin e punës në katër muajt e parë të këtij viti

rezart morina