RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Shoqërohen në polici dy meshkuj në Zubin Potok, iu gjet armë e fishekë në veturë

shoqerohen-ne-polici-dy-meshkuj-ne-zubin-potok,-iu-gjet-arme-e-fisheke-ne-veture

Dy meshkuj me shtetësi të Kosovës janë shoqëruar në Polici të enjten pasi në veturën e tyre është gjetur një armë dy tytoshe dhe 9 fishekë, raporton teve1.info

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, pas intervistimit, me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Zubin Potok 15.02.2024-02:10. Janë shoqëruar në stacionin policor dy të dyshuar meshkuj kosovar pasi që gjatë kontrollit në veturën e tyre janë gjetur dhe konfiskuar një armë dy tytëshe cal.12 si dhe dhjetë fishekë. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit palët janë liruar dhe rasti procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Related posts

Policia me Doganën konfiskojnë mall të kontrabanduar në Zubin Potok

admin6

Djali e rrah babanë, dërgohet në mbajtje

rezart morina

Altun: Dezinformimi po përhapet si murtaja në botë

admin