RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

“Shpërthen” COVID-19, afro 900 raste në 24 orët e fundit

“shperthen”-covid-19,-afro-900-raste-ne-24-oret-e-fundit

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 2,376 teste të bëra në 24 orët e fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, 871 persona kanë rezultuar pozitiv.

MSH njofton se në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Ministria po ashtu njofton se janë shëruar 341 persona, ndërsa në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 3,263

Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 253 persona, ndërsa në total janë administruar 1,831,959 doza të vaksinës

Related posts

Rritet në 100 numri i të vdekurve në protestën anti-OKB në RD të Kongos

rezart morina

Kjo është pija nr.1 që mjekët thonë se duhet ta pini për të pushuar më mirë natën!

rezart morina

Kurti – Lajçak: Qeveria është e angazhuar për dialog parimor, si dhe zbatimin e udhërrëfyesit të energjisë

admin