RTV AHIRETI
Shëndetësi

Çaji i zi ndihmon në uljen e shtypjes së gjakut

caji-i-zi-ndihmon-ne-uljen-e-shtypjes-se-gjakut

Çaji i zi përdoret shumë nga njerëzit, pasi ai u sjell përftime të mëdha shëndetësore.

Sipas Healthline, ata që pinë këtë qaj munden të kenë të ulët shtypjen e gjakut në trupin e tyre.

Por nuk preferohet që çaji të pihet shumë shpesh, pasi nuk mundet të ketë rol efektiv në zbritjen e shtypjes së lartë të gjakut.

Kështu rreth 1 miliardë njerëz në botë që vuajnë nga shtypja e lartë e gjakut munden të shpëtojnë nga sulmet zemër, nëse pinë çaj të zi.

Related posts

Pirja e duhanit një ndër shkaktarët e sëmundjeve mendore

rezart morina

​Si t’ia shpjegoni fëmijës tuaj lajmin e keq? 5 këshillat e një psikoterapisti

rezart morina

Studimi: Varfëria, papunësia dhe mungesa e arsimit rrisin gjasat për çrregullime mendore

admin